Pytania i odpowiedzi

1 Jakie dokumenty muszę przygotować, aby oddać samochód do stacji demontażu pojazdów?

Aby oddać pojazd do stacji demontażu pojazdów należy przygotować: dowód rejestracyjny pojazdu (lub w przypadku braku – zaświadczenie z wydziału komunikacji, pokwitowanie policyjne), kartę pojazdu jeśli była kiedykolwiek wydana, dowody osobiste właścicieli – współwłaścicieli pojazdu wpisanych do dowodu rejestracyjnego, ewentualnie upoważnienia od nich, umowę kupna-sprzedaży jeśli pojazd nie był przerejestrowany, ubezpieczenie OC, a jeśli pojazd był zarejestrowany na firmę należy dostarczyć fakturę sprzedaży pojazdu do kasacji.

2 Jak mogę dostarczyć pojazd do STENA AutoZłom?

W STENA AutoZłom masz dwie wygodne możliwości. Po pierwsze możesz zamówić odbiór pojazdu przeznaczonego do demontażu przez naszą stronę internetową. Wówczas laweta Stena przyjedzie po Twój pojazd i bezpiecznie przetransportuje go do stacji. Druga możliwość to indywidualne dostarczenie auta do naszej stacji w godzinach jej pracy.

3 Jaki procent części samochodu jest przetwarzany na nowe surowce?

Jako firma recyklingowa przykładamy szczególną uwagę do ponownego wykorzystania materiałów z demontażu pojazdów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom STENA AutoZłom ponad 90% odpadów pozyskanych podczas demontażu aut ulega przetworzeniu na nowe produkty. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zobacz naszą planszę recyklingu pojazdów.

4 Jak wygląda proces wyrejestrowania pojazdu? Skąd będę wiedział, że moje auto faktycznie zostało wyrejestrowane?

Dla Twojej wygody proces wyrejestrowania pojazdu w całości bierzemy na siebie. W ciągu 7 dni od daty dostarczenia pojazdu do STENA AutoZłom przesyłamy niezbędne dokumenty do właściwego wydziału komunikacji. W ciągu kolejnego tygodnia wydział komunikacji przesyła potwierdzenie wyrejestrowania auta.

5 W jaki sposób zrezygnować z OC?

W STENA AutoZłom otrzymujesz od nas kopię rezygnacji dla ubezpieczyciela, co pozwoli ci rozwiązać umowę OC. Jeśli korzystasz z naszej usługi odbioru pojazdu dokument ten prześlemy do Ciebie pocztą.

6 Czy mogę oddać auto jeśli nie posiadam jego dokumentów?

Aby oddać auto do stacji demontażu pojazdów musisz mieć wszystkie niezbędne dokumenty auta potwierdzające jego własność. W przypadku zagubienia lub kradzieży dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych czy karty pojazdu, właściciel składa odpowiednie oświadczenie (niezbędne jest zaświadczenie z wydziału komunikacji lub pokwitowanie policyjne). Jeżeli przeznaczone do złomowania auto posiada współwłaściciela lub jeśli jego właściciel jest nieobecny, trzeba przedstawić pisemne upoważnienie od właściciela.

7 Czy demontaż pojazdów jest płatny?

Za demontaż w STENA AutoZłom nie płacisz! To my płacimy Tobie za przywieziony do nas pojazd według określonych kryteriów. Możesz sprawdzić wycenę auta na naszej stronie internetowej.

8 Czy STENA AutoZłom prowadzi sprzedaż lub skup części?

Wkrótce planujemy uruchomienie takiej usługi. Obecnie jeśli masz materiały przeznaczone do złomowania możesz oddać je w STENA EkoStacji, obok stacji demontażu pojazdów.

9 Dlaczego ważne jest oddanie pojazdu do profesjonalnej stacji demontażu?

Demontaż pojazdu w profesjonalnej stacji przynosi korzyści Tobie i środowisku. Korzystając z usług STENA AutoZłom masz pewność, że Twoje auto zostanie wyrejestrowane i poddane złomowaniu w sposób legalny oraz otrzymasz od stacji określoną kwotę. Ponadto przyczyniasz się do ochrony środowiska, ponieważ nasza stacja gwarantuje szczególną ostrożność w kwestii bezpieczeństwa ekologicznego i unieszkodliwiania odpadów z pojazdów. Profesjonalne stacje demontażu pojazdów posiadają zezwolenie Wojewody.

10 W jaki sposób zrezygnować z OC?

W STENA AutoZłom otrzymujesz od nas kopię rezygnacji dla ubezpieczyciela, co pozwoli ci rozwiązać umowę OC. Jeśli korzystasz z naszej usługi odbioru pojazdu dokument ten prześlemy do Ciebie pocztą.


AutoZłom lokalizacje i usługi

Weceń swoje auto online i sprawdz ile mozesz zyskać ze STENA AutoZłom. Wyceń auto

Dowiedz się jakie używane części samochodowe są w tej chwili dostępne w STENA AutoZłom. Części samochodowe